Vides reklāma
 
 
 
Bilbordi – tā ir atsevišķi stāvoša konstrukcija, kura domāta liela izmēra reklāmas izvietošanai (parasti 3x6m.).
Tā ir viena no visizplatītākajām āra stendu reklāmām. Šis reklāmas stends sastāv no metāla rāmja, kurš ir cinkots, vai no finiera rāmja, kurš savukārt noklāts ar speciālu aizsarglīdzekli pret sliktajiem atmosfēras apstākļiem. Šāds rāmis stiprinās uz balstiem. Parasti bilbordi tiek izmantoti imidžveida reklāmā, kā arī reklāmā, kas veicina reklāmveida atgādinājumu par firmas marku.

Visai bieži bilbordi papildus veic norādes funkciju,norādot kompānijas atrašanās vietu. Bilbordi var tikt izmantoti plašai reklāmas kompānijai (šādā gadījumā reklāma tiek izvietota uz liela daudzuma stendiem, vietās ,kur atrodas lieli ļaužu pūļi) vai kā vienīgais reklāmas izmantotais veids.
Lielas ļaužu masas var būt gan gājēji, gan arī autovadītāji. Bilbordi tiek izmantoti ne tikai komerciālos nolūkos, bet tiek arī izmantota kā sociālā reklāma. Šāda veida reklāmas tiek izvietotas gar ielām vai maģistrālēm, uz fasādēm ,uz ēkām. Bilbordi ir vienpusīgi, divpusīgi, kā arī ir trīspusīgi ,kad tiek savienotas trīs virsmas, piemēram, uz ielu krustojumiem. Plakāti parastajiem bilbordiem tiek izgatavoti tipogrāfiskā veidā.
Izgatavojot nestandarta veida plakātus, tiek izmantots 3D – elements ar speciālu apgaismojumu ,elementiem, kas ir ārpus reklāmas lauka. Bilbordi tiek izvietoti braukšanas josla tuvumā un visbiežāk orientēti uz tiem, kas atrodas transporta kustībā – vadītājiem un pasažieriem. Jo lielāks attēls(bilde) un mazāk vārdu, jo labāk informācija tiek uzņemta, un arī vietās, kur mēdz būt automašīnas sastrēgumi.

Īpaši izdevīgi izvietot šāda veida reklāmu ir vietās, kur automašīnas dabīga veidā samazina braukšanas ātrumu (pirms gājēju pārejām ,luksaforiem, krustojumiem, ielu sašaurinājumiem).

Izvietojot šādu reklāmu tiek ņemts vērā tas, ka tā tiek uzstādīta diezgan lielā augstumā virs zemes un to ir jāredz cilvēkam no noteikta attāluma. Tāpat ir svarīgi ,lai reklāmas stends nebūtu vizuāli aizklāts ar koku zariem, ēkām vai cita veida konstrukcijām, kā arī, lai smagās automašīnas to nevarētu aizsegt, un t.t.

Uzstādot bilbordu tiek ņemts vērā tā apgaismojums, zīmējumi, fons,  krāsa, izmērs ,tekstā izmantoto vārdu daudzums, apraksts, un t.t.
Dzelzavas 38a, Rīga, LV-1035
tālr.: + 371 29 53 98 32
Copyright SIA "ORIN" © 2015