Izkārtne (gaismas kastes)
 
 
 
Gaismas kastes (laitboksi) – vispopulārākais izkartņu veids. Reklāmas gaismas kastēm ir visdažādāko āra reklāmas pielietojuma veids, viņi veic pamata firmas reklāmas funkciju noformējot ēkas fasādi. Šādas reklāmas ir neaizvietojamas, lai izveidotu spožu un ievērojamu āra un interjera izkārtnes reklāmu. Šāda reklāma ir ļoti labi pamanāma tumšajā laika posmā, kā arī pa naktīm, un populāra restorānos vai kafejnīcās izgaismojot ēdienkarti. Izkārtne – konstrukcija apjomīgā vai plakanā izpildījumā, izvietota parasti uz ēkas fasādes, blakus ieejai, kura informē par organizāciju vai uzņēmumu, kas atrodas ēkas iekšpusē.

Mūsdienu izkārtne parasti pilda divas funkcijas, kuras grūti ir atdalīt vienu no otras – tā ir informācijas padeve un reklāma. Reklāmas līdzeklis - izkārtne attiecas pie āra reklāmas kategorijas, kas pilda imidža funkciju. Pēc savas būtības, izkārtne ir ēkas vai telpu vizītkarte, palīdzot apmeklētājam saprast, kas atrodas iekšpusē pat neieejot iekšā.

Izkārtņu veidi :
izkārtnes parastās (bez gaismas );
gaismas izkārtnes ;
gaismas kastes ( laitboksi );
apjomīgi gaismas burti

Izkārtnes var dalīt divās grupās: gaismas un bez gaismas. Bez gaismas reklāmas izkārtnes – lētākas, jo salīdzinājumā ar gaismas reklāmām to noformējumu un gaismas konstrukciju, izdevumi ir vairāk, bet toties reklāmas bez gaismas ir neefektīvas, it sevišķi tumšajā vai nakts laika posmā.
Gaismas kastes ir ļoti populārs izkārtnes veids. Šāda reklāma pārsvarā ir no taisnstūra rāmja konstrukcijas, kur priekšpusē ir izvietota reklāma. No iekšpuses tā tiek apgaismota tumšajā laika posmā, visbiežāk ar luminiscējošajām lampiņām.
Gaismas kastes tiek izgatavotas no cinkota metāla, kur priekšpuse tiek izpildīta no polikarbonāta ar uzklātu plēvi ar attēlu. Kā apgaismojums tiek izmantotas luminiscējošās lampas.
Vidējās klases gaismas kastes tiek izgatavotas no alumīnija profila ( korpuss), priekšpusē tiek izmantots akrila stikls (organiskais stikls ) ar noklātu plēvi uz kuras ir attēls. Apgaismojumam tiek izmantotas luminiscējošās lampas. Visdārgākās ir gaismas kastes ar sametinātu dzelzs karkasu no alumīnija trubām.
Priekšpuse un sānu karkasa daļa ir no kompozītmateriāla ar frēzēšanu. Attēls – akrila stikls ar aplikāciju, vai ar pilnkrāsa izdruku kas izvietota iekšpusē. Apgaismojums ir ar gaismas diodēm vai ar neonu. Apjomīgi gaismas burti – ir vēl dārgāks, bet toties efektīvāks reklāmas veids salīdzinajumā ar gaismas kastes izkārtnēm. Ir dažāda veida apjomīgi burti un ar dažādām apgaismošanas sistēmām. Visizplatītākie apjomīgo burtu veidi:
Slēgtie apjomīgie burti tiek izgatavoti no organiskā stikla, sāni no alumīnija profila vai no uzputota plastika, iekšējais apgaismojums – neons vai gaismas diodes. Priekšpuse un sānu virsmas bieži tiek aplīmētas ar speciālu vinila plēvi. Apjomīgie burti ar „atvērtu neonu „.  Visbiežāk šādi burti ir no metāla, neona trubiņas tiek izvietotas burtu korpusa iekšpusē. Ir arī variants, ka neona lampiņas ir burtu priekšpusē. Kā trūkumu šāda veida reklāmas burtiem ir vandālisms. Apjomīgie burti ar apgaismojumu iekšpusē, bet tuvāk pie aizmugurējās daļas (neona lampas vai gaismas diodes) apspīdot ēkas fasādi, rada efektīvu gaismas atspīdumu (tumši burti ar atspīdošu areolu). Videovitrīna izkārtnes veidā.

Konstruktīvi videovitrīna sastāv no projektora, kurš pārraida attēlus un ar speciālu plēves otru projekciju (biezumu 100 hm ) uz vitrīnas stiklu, pārveido parastu stiklu īstā ekrānā. Tādā veidā visu telpas fasādi var pārvērst lielā izkārtnē, kura ļoti atšķirsies starp pārējām ar savu dinamiskumu. Parasti projektors tiek piestiprināts pie griestiem ,bet retos gadījumos, ja to prasa telpas konfigurācija (ja ir ļoti maza telpa), projektors tiek uzstādīts uz grīdas. Attēls kļūst redzams no vitrīnas puses. Dotā sistēma var būt aprīkota ar papildus skaņas aprīkojumu un ar vadības sistēmu, kas ļauj garāmgājējiem ar to sadarboties.
Dzelzavas 38a, Rīga, LV-1035
tālr.: + 371 29 53 98 32
Copyright SIA "ORIN" © 2015